Další kousek z knihy

15. února 2013 v 20:37 | Dell |  Příběhy...
Petra toužila po zakázaných informacích. Nehledala by jinde, než v knihovně. Zahalena pláštěm se neslyšně pohybovala po podlaze. V ruce svíci, se blížila k velkým a širokým dveřím. Neustále se ohlížejíc vzala za kliku, a opatrně zmáčkla. Dveře se ochotně bez vrzání oteřely. Petra vstoupila. Noční svět knihovny byl jiný... Děsivý, a temný. Tak kde začít?
Přistoupila k jednomu z regálů, který se tvářil jako moudrý ochránce knih, jejihž slova tak vroucně a zuřivě toužila přečíst. Hledala jakýsi svazek, jenž vypovídá o minulosti zdejšího lidu, měta nebo knihy s podobným tématem. Zašla i k dalšímu regálu. Drůhému, i třetímu. Nic. Ani čárka.


Procházela stále dál, a dál hlouběji mezi police. Některé názvy knih nešly ani přečíst, jak byly zubožené. Chce to restaurátora. Pomyslela si Petra a sama pro sebe.
svraštila čelo. Prohledávala pozlacené nápisy na hřbetech svazků. Na vyžší police již nedosáhla. Skusila se natahovat vysoko ke knihám, jež se dotýkali téměř nekonečného stropu.
Ale v tom se ozval tichý zvuk dveří. Jestli tu na ni někdo narazí, bez rozvahy ji zabije! Vzdechla, a rychle zhalsla svíčku. Náhle se v knihovně rozlila tma. Petra zufale přemýšlela nad tím, jak se dostane ven, pokud ted bude příležitost se hýbat. Potichu si sedla na zem, a na stropě pozorovala mihotající se svíčku. Bohožel pro Petru se přibližovala s tichými kroky stále blíže k ní. Pak se ale trochu pozitivně zamyslela... Kdo by tu takhle pozdě v noci moh být?
V tom už se zpoza rohu vynořil s překvapeným obličejem
Mortimer. Zastavil se, a chvíli si Petru prohlížel, jako by se chtěl ujistit, zda-li není socha, nebo jen jeden ze stovek Rosiiných obrazů. Petra mu hleděla hluboko do očí, vyděšeně se zaklepala, a pomalinku, nestrácejíce přímí pohled se zvedla.
"Můžeš mi říct, co tady děláš?" hodil Mortimer na Petru starostlivou otázku. "Hádám, že nemáš ani výzbroj, když už sis vyrazila na noční procházku..." a hledal pohledem pásek, nebo pouzdro s mečem, nebo dokonce kuši zavěšenou přez rameno. Petra se cítila jako zvíře, které provedlo zlou věc, a nechápalo jakou.
Pak ale hrdě vytáhla, Mortimerovi nepochopitelně odkudsi před oči svůj modrý meč. Mortimer chvalitebně přikývl, pak mu však strnul pohled.
Na jílci meče se začaly objevovat svítivě modré žilky. Bylo jich víc a víc, než se rukojeť celá zalila modří.
"Září?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leosalos Leosalos | 17. února 2013 v 14:01 | Reagovat

muzu se zeptat, z jaky knizky to je? Tu neznam...

2 Dell Dell | Web | 18. února 2013 v 7:15 | Reagovat

Promiň, není to z žádné knihy, co již vyšla ;) je to z mého šuplíku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama