Sojčí pírko-2.

12. února 2013 v 17:28 | Dell |  Sojčí pírko
Sojčí pírko - Osudná noc

V záři jesného měsíce se zalesklo ostří mečů. Pes netrpělivě trhal za řetěz, jímž byl připoután ke kůlu. Bylo slyšet skřípání brnění vojáků. Kopí narážela do sebe. Koně pofrkávali. Sojčí pírko křečovité svíral jílec, a čekal na první útok.
Nikdo však neútočil... Jen Kultro, poskok generála Krutihlava vzal do ruky nůž, jež byl nabroušen tak ostře, že stačil k říznutí jen nepatrný dotek... Zašel kamsi za obytný stan, takže na něj Sojčí pírko neviděl. Prudce se otočil, poněvadž čekal útok ze zadu. Nepřestal však být v plném střehu.
Trochu se mu ulevilo. Nikdo za ním nestál s napřaženou kudlou. Tento okamžik se mu však stal osudným.
Zaslyšel tiché zavrčení. Pak mu do uší zašuměl zvuk řezné zbraně. Zděšeně otočil hlavu směrem k tábořišti, a zřel postavu v inkoustově modrém plášti. V ruce svíral ostrý nůž, jež mířil přímo k srdci Sojčího pírka. "Zemřeš, teď a tady, Sojčí pírko!" řekla hrubým hlasem postava. "Kultro!" řekl zděšene a se dal na útěk. Postava však bez váhání pustila z ruky obrovského psa. Sojčí pírko utíkal ze všech sil, pes ho však v mžiku dohnal. Dýchal mu na záda, a chňapal po jeho košily.
Sojčí pírko se zhluboka nadechl, obrátil se ke psu, ale v tom okamžiku se mu zakousl do levé paže. Zakřičel bolestí, a hbitě vytáhl meč, a zaryl se hrotem hluboko do útočníkovi hrudi.
Lesem se rozlehl smrtelný ryk velkého zvířete. Psu povolil stisk čelistí, a Sojčí pírko se osvobodi ze sevření. Krev rudá, jako vlčí mák mu stékala k dlani, a barvila jeho bílou košili. Jeho kroky byly stále těžší a težší... Slábl. Ztrácel s každým nádechm spousty krve. S každým mrknutím se propadal hlouběji do temna. Pak ale v jeho očích zasvítila zelená záře. Naděje? Pomyslel si, a upadl do bezvědomí...

Konec II.dílu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ewiline Ewiline | Web | 14. února 2013 v 11:56 | Reagovat

Tak co k tomu dodat?? pomalu mi začínají docházet slova... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama